KURUMSAL

Tarihçe

Tarihçemiz

Online Su Kuyusu, Broksan Anonim Şirketi bünyesinde faaliyet gösteren, 2022 yılında kurulan bir platformdur. Misyon olarak, dünyanın suya en çok ihtiyaç duyan bölgelerine sürdürülebilir ve kaliteli su kuyusu çözümleri sunmayı amaçlar.

Platformumuz, "Türkiye'nin Su Kuyusu Platformu" sloganıyla tanınır ve hizmetlerini, Afrika ve Asya'daki ülkelerde yoğunlaştırmıştır. Özellikle Afrika kıtasındaki Uganda, Çad gibi ülkelerde ve Asya'daki Bangladeş ve Sri Lanka gibi bölgelerde su kuyusu açma çalışmaları gerçekleştirir.

Online Su Kuyusu olarak, suya erişimi zor olan bölgelerde insanların yaşam kalitesini artırmayı ve sağlıklı bir yaşam sağlamalarını hedeflemekteyiz.

Bu bağlamda, dünyada her gün milyonlarca insanın temiz su eksikliğinden kaynaklanan sağlık sorunlarıyla mücadele ettiğini ve kirli su tüketmek zorunda kaldıkları için hastalıklar yüzünden hayatlarını kaybettiklerini göz önünde bulundurarak, temiz suya erişimi olanaklı kılmak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Online Su Kuyusu olarak firmamızın projeleri, sunduğu hizmetler ve etkinlikleri ile ilgili daha detaylı bilgi için www.onlinesukuyusu.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz​​.

Bu platform, su kuyusu açma projelerinin yanı sıra, su dağıtım merkezleri oluşturma projelerine de destek vermektedir. Yaptıkları projeler arasında Tanzanya, Suriye, Çad gibi ülkelerdeki farklı köylerde su dağıtım merkezleri ve su kuyusu projeleri bulunmaktadır​​.